- Albumai
- Antikvarinės, išleistos užsienyje bei retos knygos
- Biografijos, prisiminimai
- Drąsiųjų keliai
- Etnografija, mitologija
- Ezoterika, parapsichologija
- Filosofija, religija, etika
- Gamta, gamtos mokslai
- Geografija, kelionės, laisvalaikis
- Grožinė, detektyvai, fantastika
- Gyvūnai, veterinarija
- Įdomybės, pomėgiai
- Informatika
- Istorija, politologija, atsiminimai
- Kalba ir literatūra
- Knygos užsienio kalbomis
- Medicina
- Meilės romanai
- Menas
- Namai, buitis
- Pedagogika
- Poezija
- Psichologija, sociologija
- Publicistika, dokumentika
- Rankdarbiai
- Šeima, sveikata, grožis
- Sodas, daržas
- Sportas
- Techninė
- Teisė, kriminologija
- Vadyba, ekonomika, verslas
- Vaikams, jaunimui
- Virtuvė, receptai
- Žodynai, žinynai, enciklopedijos
Bajorų gūžta. Rudinas / Ivanas Turgenevas
Lietuvių k., Vaga, 1972 m., 352 p., kieti virš., aplankas.
Jūsų duomenys griežtai tvarkomi pagal Duomenų apsaugos reglamentą.
Pristatymas per 1-3 darbo dienas
Pas mus taikomas standartinis prekių grąžinimas (14 kalendorinių dienų)
Ivanas Sergejevičius Turgenevas (rus. Ива́н Серге́евич Турге́нев, 1818 m. lapkričio 9 d. – 1883 m. rugsėjo 3 d.) – rusų romanistas ir dramaturgas. Vienas geriausių realizmo atstovų ir rusų literatūros klasikas. Jo romanas „Tėvai ir vaikai“ laikomas vienu geriausių devyniolikto amžiaus darbų.
1855 –1862 m. I. Turgenevas parašo romanus „Rudinas", „Dvarininkų lizdas" (Bajorų gūžta), „Išvakarės", „Tėvai ir vaikai". Tuo metu politinė situacija Rusijoje greitai keitėsi: buvo ruošiamasi panaikinti baudžiavą, vykdyti šalyje kitas su tuo susijusias reformas. I. S. Turgenevas aktyviai įsijungė į šį procesą, nelegaliai bendradarbiavo Gerceno leidžiamame žurnale „Kolokol" („Колокол"), subūrė aplink save pažangiuosius Rusijos rašytojus ir publicistus, pasiryžusius sudaryti vieningą anti-baudžiavinį frontą. Tačiau netrukus I. S. Turgenevas pasitraukė iš „Sovremeniko" redakcijos, nesutikęs su Dobroliubovo interpretacija dėl jo knygos veikėjo Insarovo (romanas „Išvakarės"). O po kiek laiko susipyko ir su Gercenu, nes pastarasis reikalavo Rusijoje revoliucinės pertvarkos, o I. S. Turgenevo nuomone Rusijoje reformas reikėjo daryti „iš viršaus", be jokių revoliucijų.
Nuo 1863 m. rašytojas su Vijardo šeima apsigyveno Baden – Badene ir pradėjo bendradarbiauti su liberaliu žurnalu „Vestnik Evropi" („Вестник Европы"), kuriame paskelbė svarbiausius tuo laikotarpiu parašytus kūrinius, iš jų ir paskutinįjį romaną „Plėšinys" („Новь"). Paskutiniais gyvenimo metais užsiėmė labdaringa veikla, padėjo liaudininkams („народники") išleisti rinkinį „Pirmyn" („Вперед"). Sugrįžęs prie liaudiškosios tematikos, papildė apybraižų rinkinį „Medžiotojo užrašai", parašė apysakas „Luninas ir Baburinas" („Лунин и Бабурин") (1874 m.), „Laikrodis" („Часы ") (1875 m.) ir kt.
I. S. Turgenevas Rusijoje buvo žinomas ir gerbiamas rašytojas. 1879 m. atvykęs į Rusiją Turgenevas buvo sveikinamas literatūriniuose vakaruose, kviečiamas iškilmingiems pietums, bei siūlyta pasilikti tėvynėje. Rašytojas tarsi ir buvo sutikęs atsisakyti savanoriško pabėgimo, bet šis sumanymas liko neįvykdytas.
Specifiniai Kodai
8 kitų prekių šioje kategorijoje:
Martynas Andersenas...
Eilėraščiai. Poemos....
Lietuvių k., "Vaga", 1986 m., 558 psl., kieti virš.,
serija "XIX a. literatūra. Pasaulinės literatūros biblioteka".
Atsiliepimai (0)