The yellow insect. Geltonas vabzdys
  • The yellow insect. Geltonas vabzdys

  The yellow insect. Geltonas vabzdys/ Jackevičius J.

  4,00 €
  Su PVM

  Lietuvių k., Diemedis, 2005 m., 192 p., iliust., kieti virš.

  (Su autoriaus dedikacija kitam poetui)
  Būklė
  Kiekis
  Paskutinė prekė

    Duomenų apsauga

  Jūsų duomenys griežtai tvarkomi pagal Duomenų apsaugos reglamentą.

    Pristatymo informacija

  Pristatymas per 1-3 darbo dienas

    Grąžinimo taisyklės

  Pas mus taikomas standartinis prekių grąžinimas (14 kalendorinių dienų)

  Tai eilėraščių knyga parašyta gretutiniu lietuvių - anglų tekstu.

  ,,Kiekvienas vabzdys nori lėkti... Poeziją galima lyginti su bet kuo: laumžirgiu, peteliške, nežinomo vardo vabzdžiu, netgi nežinia kokios rūšies. Tačiau ir jis drąsiai kilnoja savo sparnelius. Kažin ar visiems rūpi lietuvių poezija, pasaulis turi tūkstančius savo didesnių ir mažesnių rūpesčių. Juoba dabarties pasaulis.
  Betgi - vienas senovės kinų poetas yra prasitaręs, kad Visatoje kažkas pasikeičia ir nuo vieno drugelio plastelėjimo.
  Taigi tikėkime tuo. Reikia pasakyti, kad poetas, šios knygos autorius (jinai sudaryta iš keturių lietuviškų rinkinių, t. y. atrinkta, tarkime, rinktinė) priklauso kartai, kuri gyveno tariamaisiais komunizmo statybos metais Tarybų Lietuvoje.
  Jonas rašė jaunystėje, paskui – nelabai. Nelabai dėl to, kad sovietiniai redaktoriai jo nenorėjo spausdinti. Tuo metu spaudoje pasirodė tik keletas Jono eilėraščių, o jis tapė paveikslus, dirbo televizijoje, rimtai sekė ir studijavo gimtosios ir pasaulio literatūros, meno, muzikos naujienas, kai kuriuos savo tekstus palikdamas stalčiuje ateičiai. Tai universalaus talento menininkas. Mano galva, iš jo galėjo išeiti bet kurios srities kūrėjas. Jau tada, kai Lietuva atgavo nepriklausomybę, kažin kaip sušvito jo daugiabriaunis talentas. Viena po kitos pasipylė knygos ir publikacijos. Artimiems Jono bičiuliams tai gal ir nebuvo staigmena (nors gera kūryba visad yra staigmena!), tačiau pritapti prie postmodernios aplinkos nebuvo paprasta: poezija kaip ir kiekvienas kitas menas keitėsi, kiti laikai – kitos dainos, t. y. kita kalba."

  Sigitas Geda.
  1 Vienetas

  Specifiniai Kodai

  Panaudotas

  Atsiliepimai (0)

  Šiuo metu klientų atsiliepimų nėra.