Geležinis Džonas / Robert Bly

  30,00 €
  Su PVM

  Lietuvių k., Mijalba, 2004 m., 272 p, mink. virš.

  Būklė
  Kiekis
  Paskutinė prekė

    Duomenų apsauga

  Jūsų duomenys griežtai tvarkomi pagal Duomenų apsaugos reglamentą.

    Pristatymo informacija

  Pristatymas per 1-3 darbo dienas

    Grąžinimo taisyklės

  Pas mus taikomas standartinis prekių grąžinimas (14 kalendorinių dienų)

  Seniau išminčiai tvirtino, kad vyras gimsta du kartus. Pirmą kartą jį pagimdo moteris, o antrą kartą - vyras. Tas vyras - tai auklėtojas, mokytojas, kai kuriose kultūrose bei tradicijose - žynys ar šamanas, o kalbant apibendrintai - inicijuotojas. Todėl tik vieną kartą gimęs vyras tėra „vyriškosios lyties žmogiškoji būtybė“.

  O antrą kartą vyras gimsta po kelių dešimčių metų - kai mokytojas jį išsiveda iš namų, kai papasakoja jam pasaulio sukūrimo istoriją, kai palieka jo kūne randą, kai išmoko jį verkti, džiaugtis, šokti, kovoti, bijoti ir mylėti - ne tik žmones, bet ir žvėris, medžius, kalnus, vėjus, debesis ir upes. Ir, žinoma, save.

  „Geležinis Džonas“ - gerai žinoma brolių Grimų pasaka, kurioje Geležinis Džonas, kitaip, Laukinis Žmogus, o dar tiksliau - auklėtojas, mokytojas, vedlys į vyro pasaulį, veda jauną vyrą per aštuonias vyro brandos pakopas. Štai taip į šią pasaką mums siūlo pažvelgti Robertas Bly. Tuo keliu vyrai eina nuo civilizacijos aušros iki šios dienos. Ir jis vienodas visų: ar Australijos aborigenų, ar Helados dievų ir didvyrių, ar karaliaus Artūro laikų riterių. Taip pat ir mūsų - pramoninės ir elektroninės revoliucijos vaikų.

  Robertas Bly - šiuolaikinis amerikiečių poetas, vertėjas ir paskaitininkas. Be to, jis nuostabus pasakotojas. Jo poezija pelnė daug apdovanojimų, tarp jų - Nacionalinę knygų premiją. „Geležinis Džonas“ - pirma Roberto Bly prozos knyga. Ji žaisminga, šmaikšti ir be galo išmintinga. Tai originalus ir naujas žvilgsnis į vyrystę, antra vertus, autorius remiasi tūkstantmečiais mitais ir legendomis. Šiuo metu Robertas Bly su žmona Ruth gyvena JAV, Minesotoje.

  1 Vienetas

  Specifiniai Kodai

  Panaudotas

  Atsiliepimai (0)

  Šiuo metu klientų atsiliepimų nėra.