• Nauja

Korano išmintis / Autorių Kolektyvas

7,00 €
Su PVM

Lietuvių k., Tyrai, 2002 m., 128 p., kieti virš.

Būklė
Kiekis
Paskutinė prekė

  Duomenų apsauga

Jūsų duomenys griežtai tvarkomi pagal Duomenų apsaugos reglamentą.

  Pristatymo informacija

Pristatymas per 1-3 darbo dienas

  Grąžinimo taisyklės

Pas mus taikomas standartinis prekių grąžinimas (14 kalendorinių dienų)

„Korano išmintis“ - geras, sudėtingas ir reikalingas kūrinys, vertas mūsų visų dėmesio ir pagarbos. Kol nebuvau perskaičiusi Korano, nieko nežinojau apie šią nuostabią knygą. Sužavėjo pasisakymai, minčių vingrybės ir perduotos amžių glūdumos paslaptys. Koranas man atsiskleidė kaip gražiausia gėlė.

Neteisus yra tas, kuris sako, kad musulmoniška kultūra yra skurdi. Koranas (ar. Al-Qur'an iš kira'a reiškia „rečituoti, balsu skaityti“) - islamo išpažinėjų svarbiausioji knyga. Korane nusakomos musulmonų tikėjimo dogmos ir tiesos. Pagal padavimą, Koranas yra paties Dievo Alacho padiktuotas pranašui Mahometui. Detaliau nenagrinėsiu Mahometo gyvenimo, nes tam reikia pasiimti jo biografiją ir nuodugniai ją tirti. Tepasakysiu tik, kad Koranas suskirstytas į 114 skyrių, vadinamų suromis. Suros surikiuotos į eilutes (aya).

Suros yra įvairaus ilgio giesmės. Pavyzdžiui, ilgiausia siekia net 60 puslapių, o trumpiausia - vos 2 eilutes. Korane vaizdžiai iliustruojamas dangaus pasaulis, dangiškos linksmybės, pragaro kančios, pasaulio pabaiga ir paskutinis teismas. Kaip ir Biblijoje, Korane gausu dorovinių pamokymų. Korano papuošalas yra pirmoji sura (malda) į Alachą. Anot „Korano išminties“, Koranas yra gyvenimo vadovas visiems pasaulio žmonėms. Labiausia man įsiminė „Pranašų sura“, ten kalbama apie Mahometą, Alacho pranašą. Alachas jam pasakė: skaityk šitą knygą, šiandien tu atsakai už tai, ką esi padaręs!

Štai keletas minčių pamąstymui:
„jei elgsitės gerai, pasitarnausite savo sieloms, o jei elgsitės blogai, eisite prieš jas!“,
„...ir nežudyk savo vaikų, bijodamas skurdo, - nužudyti vaiką yra didelė nuodėmė“,
„kai suteikiu malonę žmonėms - jie nusisuka nuo manęs“,
„vaikai yra gyvenimo papuošalai, tačiau geri darbai sulaukia Viešpatyje didesnės malonės“.

Koranas - antra knyga po Biblijos, plačiausiai aptariama ir cituojama. Iš jos žmonės semiasi sielos išminties, drąsos ir pasitikėjimo. Prieš skaitant „Korano išmintį“ vertėtų susipažinti ir su pačiu Koranu bei jo komentarais.

1 Vienetas

Specifiniai Kodai

Panaudotas

Atsiliepimai (0)

Šiuo metu klientų atsiliepimų nėra.