Palanga in the Middle ages/ Žulkus V. Padidinti

Palanga in the Middle ages/ Žulkus V.

Panaudotas

Lietuvių k., Versus aureus, 2007 m., 424 psl., kiet. virš.

Smulkiau

Šiuo metu prekės neturime

Pirkdami šią prekę galite gauti iki 1 premijos tašką. Jūsų krepšelis bus 1 premijos tašką kurį(-uos) galite konvertuoti į nuolaidų kuponą už 0,10 €.


4,00 €

Apie prekę

Palanga in the Middle ages. Ancient settlements – archeologo Vlado Žulkaus monografijos „Palangos viduramžių gyvenvietės“ (1997 m.) vertimas į anglų kalbą. 

Palangos senovinio komplekso tyrinėjimai buvo ištisa nedidelių atradimų virtinė. Iš pradžių buvo manyta, jog vikingų laikų Palanga tilpo Birutės kalno – senovinės pagoniškojo kulto vietos – papėdės gyvenvietėje. Vėliau buvo rasta dar viena didelį plotą užimanti senovinė gyvenvietė, pavadinta Pietine, po to atkasti ne tik kapai, bet ir kultūriniai sluoksniai Žemaičių kalnelyje, pagaliau, po ilgų ieškojimų, atrasta dar viena gyvenvietė prie Roužės upelio. Taigi iš vienos nedidelės Birutės kalno papėdės gyvenvietės Palanga „išaugo“ į didelį keturių gyvenviečių ir kapinynų kompleksą. Kiek jų yra buvę iš tikrųjų ir kiek išliko, galime sužinoti tik toliau žvalgydami ir kasinėdami Palangą. 
Neįprasti Palangos gyvenviečių radiniai ne tik išskyrė jas iš kitų Lietuvos pajūrio senovinių gyvenviečių, bet pačią Palangą iškėlė kaip vieną svarbiausių ankstyvųjų viduramžių kuršių prekybos centrų. Vikingų laikų Baltijos kultūros žemėlapiuose Palanga po truputį įsitvirtina greta tokių senųjų baltų centrų kaip Gruobinia ir Kaupas-Viskiautai. 
Monografijos tikslas – kuo išsamiau pateikti kasinėjimų medžiagą, tačiau dėl mažos knygos apimties neįmanoma smulkiai aprašyti gyvenviečių keramikos. Autorius tikisi, jog tą kompensuos bandymai klasifikuoti keramiką ir analizuoti jos tipus.

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Palanga in the Middle ages/ Žulkus V.

Palanga in the Middle ages/ Žulkus V.

Lietuvių k., Versus aureus, 2007 m., 424 psl., kiet. virš.

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: