Kišeninis moterų atlasas/ Chutnik Sylwia Padidinti

Kišeninis moterų atlasas/ Chutnik S.

Panaudotas

Lietuvių k., Kitos knygos, 2011 m., 232 p. minkšt.virš.

Smulkiau

1 Vienetas

Už šią prekę premijos taškai neskiriami.


2,00 €

Apie prekę

„Kišeninis moterų atlasas“ – tai ironiškas ir kandus, bet labai tikroviškas epas, vaizduojantis nelengvą moterų gyvenimą patriarchalinių normų užvaldytoje visuomenėje. Kartu tai ir nuoširdus, atjautos kupinas pasakojimas apie sulaužytus keturių paprastų žmonių likimus.

Turgaus prekeivė alkoholikė Manka, buvusi Varšuvos sukilimo ryšininkė Marija, moteriško būdo auksarankis konditerininkas Marijonas ir maištaujanti paauglė Marysia gyvena tame pačiame Varšuvos rajono name ir klaidžioja tomis pačiomis gatvėmis.

Graudžios šių personažų, įkūnijančių keturias kartas, gyvenimo istorijos susilieja į painų ir prieštaravimų draskomą šių dienų visuomenės portretą. Žvelgdama iš feministinių pozicijų, autorė įtaigiai parodo, kaip primesti socialiniai vaidmenys (motinos, namų šeimininkės, „tikro vyro“, turgaus pardavėjos, mergaitės-princesės) žlugdo laisvės trokštančias asmenybes, pasmerkia jas dvasiniam skurdui ir nužmogėjimui. Sodrus gatvės žodynas, gyvi personažai, autentiški pykčio bei nevilties protrūkiai verčia susimąstyti apie svarbiausius šiandienos Rytų Europos skaudulius.

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Kišeninis moterų atlasas/ Chutnik S.

Kišeninis moterų atlasas/ Chutnik S.

Lietuvių k., Kitos knygos, 2011 m., 232 p. minkšt.virš.

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: