Balandis/ Patrick Süskind Padidinti

Balandis/ Patrick Süskind

Panaudotas

Lietuvių k., Vaga, 2000 m., 111 p., mink. virš.

Smulkiau

1 Vienetas

Už šią prekę premijos taškai neskiriami.


2,30 €

Apie prekę

Patrikas Suskindas (Patrick Süskind) gimė 1949 m. kovo 26 d. Ambacho mieste netoli Starnberger ežero Bavarijos žemėse, Vokietijoje.
   Jo tėvas buvo rašytojas, žurnalistas ir vertėjas, motina - trenerė.  P. Suskindas nuo vaikystės mylėjo muziką, groja pianinu. 1968-1974 m. studijavo viduramžių ir moderniąją istoriją Miuncheno universitete. Vėliau studijavo literatūrą. Aštuntajame dešimtmetyje rašė televizijos scenarijus Kir Royal, Monaco Franze ir daugeliui kitų.
   Pirmojo literatūrinio pripažinimo sulaukė su pjese „Dvigubas garsas“ (1980), pastatyta 1981 metais Miunchene, kurią sekė nemažiau sėkminga pjesė „Kontrabosas“ (1983).
   1979 metais pasirodė pirmoji rašytojo knyga, garsiausias jo kūrinys – „Das Parfum. Die Geschichte eines Morders“ (Kvepalai. Vieno žudiko istorija) Ši novelė tapo bestseleriu daugelyje vakarų Europos valstybių. Tai istorija apie žudiką, kuris vogė savo aukų „kvapą“, norėdamas sukurti meilės kvepalus. Pagal šią knygą 2006 m. sukurtas filmas. 
   Romanas ,,Balandis" dienos šviesą išvydo 1987 m. Šis romanas - šiuolaikinės prozos šedevras. Galima ne tik uosti, ragauti, girdėti ir matyti, ką aprašo P. Suskindas: jis meistriškai atskleidžia Džonatano Noelio psichologiją, vaizduoja tuščiai praėjusį keistuolio banko apsaugininko gyvenimą.
   Rašytojas negarsina savo biografijos, nesireklamuoja, vengia viešumos ir literatūrinio šurmulio, atsisakė įvairių premijų, yra davęs vos keletą interviu. Šiuo metu Patrick Suskind gyvena Miunchene.

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Balandis/ Patrick Süskind

Balandis/ Patrick Süskind

Lietuvių k., Vaga, 2000 m., 111 p., mink. virš.

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: