• −10%

Idiotas (2 tomai) / Dostojevskis Fiodoras

10,00 €
9,00 €Sutaupote 10%
Su PVM

Lietuvių k., Valstybinė grožinės literatūros l-kla, 1961 m., 463 p. ir 403 p., kieti virš.

Būklė
Kiekis
Paskutinė prekė

  Duomenų apsauga

Jūsų duomenys griežtai tvarkomi pagal Duomenų apsaugos reglamentą.

  Pristatymo informacija

Pristatymas per 1-3 darbo dienas

  Grąžinimo taisyklės

Pas mus taikomas standartinis prekių grąžinimas (14 kalendorinių dienų)

Keturių dalių romanas su epilogu. Tai vienas žymiausių F. Dostojevskio romanų.

Parašytas 1868 m.

Pagrindinio herojaus kunigaikščio Myškino gyvenimas - sudėtingas tikėjimo ir dorovės ryšio, slapčiausių žmogaus elgesio motyvų, pasąmonės vaidmens, psichikos sudėtingumo ir prieštaringumo paveikslas.

 *** Mirus globėjui ir pasibaigus gydymui psichiatrinėje ligoninėje skirtoms išlaidoms, kunigaikštis Myškinas grįžta iš Šveicarijos į Rusiją. Traukinyje jis susipažįsta su Rogožinu, kuris papasakoja apie savo aistringą meilę Nastasjai Filipovnai, buvusiai milionieriaus Tockio išlaikytinei.

Peterburge kunigaikštis patenka į tolimos giminaitės – generolienės Jepančinos namus, kur supažindinamas su jos vyru, dukterimis, taip pat su generolo sekretoriumi Ivolginu. Atsitiktinai ant generolo stalo pastebėtas Nastasjos portretas Myškinui palieka gilų įspūdį.

Į Natasjos vardadienį, kuriame taip pat dalyvauja Myškinas, Rogožinas atvyksta girtas ir pasiūlo didelę pinigų sumą, kad ji tekėtų už jo. Kunigaikštis suvokia beviltišką Nastasjos padėtį ir paprašo jos rankos. Natasja mano, kad kunigaikštis taip pasielgė iš gailesčio ir pabėga su Rogožinu. Du vyrai ankčiau buvę draugais dabar tampa priešais.

Vėliau Rogožinas bando nužudyti kunigaikštį su peiliu, tačiau Myškiną ištinka epilepsijos priepuolis, o Rogožinas pabėga.

2-oje dalyje Nastasja Filipovna siekia suorganizuoti kunigaikščio Myškino ir Aglajos santuoką, nepaisant savo jausmų jam. Vis dėlto, norėdama išlaisvinti kunigaikštį nuo duotų pažadų, ji pabėga su Rogožinu.

Vėliau Myškinas suartėja su generolo dukra Aglaja, bet meta ją tam, kad išgelbėtų Nastasją. Kunigaikštis nusprendžia ją vesti, bijodamas, kad ji griš pas Rogožiną ir niekada negyvens laimingai. Vestuvių dieną Nastasja ir vėl pabėga su Rogožinu, kuris vėliau ją nužudo.

Romano pabaigoje Myškinas išprotėjo, Rogožinas buvo nuteistas katorgai Sibire, o Aglaja nelaimingai išteka už pono, kuris teigia esąs Lenkų grafas, bet ištikro nebuvo nei turtingas, nei kilmingas.

1 Vienetas

Specifiniai Kodai

Panaudotas

Atsiliepimai (0)

Šiuo metu klientų atsiliepimų nėra.