Nauja Paganinio pasmerkimas/ Vinogradovas A. Padidinti

Paganinio pasmerkimas/ Vinogradovas A.

Panaudotas

Lietuvių k., Valstybinė grožinės literatūros leidykla, 1955 m., 435 p., kieti virš.

Smulkiau

1 Vienetas

Pirkdami šią prekę galite gauti iki 1 premijos tašką. Jūsų krepšelis bus 1 premijos tašką kurį(-uos) galite konvertuoti į nuolaidų kuponą už 0,10 €.


3,00 €

Apie prekę

Romanas atskleidžia didžiojo menininko gyvenimo ir kūrybos kelią. 

Nikola Paganinis – didysis XIX a. italų smuikininkas, gitaristas ir kompozitorius, vienas labiausiai kerinčių savo epochos menininkų. Dėl nepaprastos savo energijos scenoje buvo lyginamas su velniu ir vadinamas „velnio apsėstuoju“ arba „demoniškuoju“. Jis išgaudavęs iš smuiko nuostabius garsus tokiu pašėlusiu tempu, kad jo klausytojus apimdavusi ekstazė (begalinė palaima). „Demoniškas“ buvo tik vienas iš epitetų, kuriais jo smuikavimą apdovanojo kritikai. Vienas jo koncerto lankytojas tvirtino net matęs, kaip šalia Paganinio stovi velnias ir vedžioja smuikininko stryką.
  
Paganinis turėjo daugybę gerbėjų ir buvo populiarus kaip šiuolaikinės žvaigždės. Daugelis kompozitorių rašė sudėtingus kūrinius specialiai jam. Savo aktyviausiuoju atlikėjo veiklos periodu per metus jis sugrodavęs po 150 rečitalių įvairiose Europos scenose. Jis išgarsėjo ne tik griežimu, bet ir išvaizda: žmonės krūpteldavo, kai ant pakylos išeidavo kaulėta figūra įdubusiais skruostais. Jis dažnai stebindavo virtuoziškai grieždamas viena sol styga, nuėmęs kitas tris. Sklido gandai, kad ji padaryta iš nužudytos jo žmonos žarnų! 

Smuikininko likimas buvo sunkus, kaip ir jo charakteris.

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Paganinio pasmerkimas/ Vinogradovas A.

Paganinio pasmerkimas/ Vinogradovas A.

Lietuvių k., Valstybinė grožinės literatūros leidykla, 1955 m., 435 p., kieti virš.

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: