Gobsekas/ Balzakas O. Padidinti

Gobsekas/ Balzakas O.

Panaudotas

Lietuvių k., Valstybinė grožinės literatūros leidykla, 1960 m., 668 p., kieti virš.

Smulkiau

1 Vienetas

Už šią prekę premijos taškai neskiriami.


2,90 €

Apie prekę

Onorė de Balzakas - prancūzų rašytojas, vienas žymiausių realistinio romano meistrų. Jo pirmieji romanai buvo persmelkti romantizmo dvasia. Pats autorius laikė juos nesėkmingais ir stengėsi juos užmiršti.
1825-1828 m. Bazakas išbandė leidybos verslą, tačiau nesėkmingai.

Balzakas garsėjo kaip darboholikas. Jis dirbo 15 valandų per dieną ir išleisdavo 5-6 romanus per metus. Palengva šlovė jį surado.
Balzakas savo kūriniuose rašė tai, ką matė kasdieniam gyvenimą: apie Paryžiaus ir Prancūzijos provincijos gyvenimą, apie vargšus ir aristokratus. Jo romanai turėjo ir filosofinį prieskonį - juose buvo rašoma apie to meto Prancūzijos visuomenės socialines problemas. Vėliau Balzakas sujungė visus romanus į vieną didelį ciklą, kurį pavadino "Žmogiškąja komedija". Ciklas padalintas į tris dalis: "Papročių etiudai" (šioje dalyje yra romanas "Kurtizanių spindesys ir skurdas"), "Filosofiniai etiudai" (čia yra romanas "Šagrenės oda") ir "Analitiniai etiudai" (į šią dalį autorius įtraukė ir dalį autobiografinių kūrinių). 1845 m. Balzakas apdovanotas Garbės legiono ordinu.

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Gobsekas/ Balzakas O.

Gobsekas/ Balzakas O.

Lietuvių k., Valstybinė grožinės literatūros leidykla, 1960 m., 668 p., kieti virš.

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: