Užklydę paukščiai Padidinti

Užklydę paukščiai/ Tagore R.

Panaudotas


Gardenija, 1998 m., 104 p., mink. virš., lietuvių ir anglų k.

Smulkiau

1 Vienetas

Pirkdami šią prekę galite gauti iki 1 premijos tašką. Jūsų krepšelis bus 1 premijos tašką kurį(-uos) galite konvertuoti į nuolaidų kuponą už 0,10 €.


3,30 €

Apie prekę

Indijos poetas, prozininkas, dramaturgas, literatūrinės Nobelio premijos laureatas.

1913 m. R. Tagore suteikė literatūrinę Nobelio premiją.
„Už giliai išjaustas, originalias, geras eiles, [...] kurios tapo Vakarų literatūros dalimi“– buvo pažymėta įteikiant apdovanojimą.
1915 m. R. Tagorei buvo suteiktas riterio titulas. Tačiau praėjus keturiems metams, kai anglai Amritsare šaudė į taikią demonstraciją ir nukovė 400 žmonių, rašytojas riterystės atsisakė.

R. Tagorei garbės laipsnius suteikė net keturi Indijos universitetai, taip pat Garbės daktaro Anglijos Oksfordo universitetas. 1941 m. Rabindranatas Tagore, gyvendamas Kalkutoje, ilgam sunkiai susirgo ir mirė.

R. Tagore laimingiausias būdavo, jei jo kūrybą gerbdavo ir skaitydavo eiliniai Bengalijos krašto žmonės, nes ji buvo jiems skirta. Poetas parašė daugiau kaip tris tūkstančius dainų, kurias dainuodavo tolimiausių kaimų žmonės. Daugelis indų R. Tagore kūrybą tapatino su savo krašto kultūra, su liaudies kūryba. Indijos literatūros tyrinėtojas Krišna Kripalani yra pažymėjęs, kad R. Tagore „yra sustiprinęs savo liaudies tikėjimą jos kalba, jos kultūros ir papročių išlikimu“.

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Užklydę paukščiai/ Tagore R.

Užklydę paukščiai/ Tagore R.


Gardenija, 1998 m., 104 p., mink. virš., lietuvių ir anglų k.

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: