Aku-Aku. Velykų salos paslaptis Padidinti

Aku-Aku. Velykų salos paslaptis/ Hejerdalas T.

Panaudotas


Lietuvių k., Valstybinė grožinės literatūros leidykla, 1963 m., 444 p., nuotr., kieti virš.

Smulkiau

1 Vienetas

Pirkdami šią prekę galite gauti iki 1 premijos tašką. Jūsų krepšelis bus 1 premijos tašką kurį(-uos) galite konvertuoti į nuolaidų kuponą už 0,10 €.


3,00 €

Apie prekę

Daugelis yra skaitę norvegų keliautojo ir mokslininko  T.Hejerdalo (Thor Heyerdhal) knygas  apie ekspedicijas „Kon-Tikio“ir „Ra“ plaustais . Kam jos nežadino vaizduotės? Tai buvo sunkiai įsivaizduojamos kelionės, bet T. Hejerdalas įrodė, kad gana paprastu  plaustu galima perplaukti vandenyną. Priplaukęs Velykų salą ir kitas salas Ramiajame vandenyne,  jis įrodė, kad pirmieji žmonės į Polineziją atplaukė ne iš Azijos (kaip tvirtino dauguma mokslininkų), bet iš Amerikos.

T.Hejerdalo  nuomone- pirmieji salos gyventojai galėjo būti amerikiečiai, nes saloje buvo auginamos saldžiosios bulvės, kurias galėjo atvežti keliautojai iš Amazonės kraštų. Salos plotas tik 163 kv. km. (Tai prilygsta Kauno plotui ).

215tahai2 

Didžioji salos paslaptis- – akmeninės skulptūros , kurias vietiniai vadinamoai. Spėjama, kad skulptūros sukurtos daugiau kaip prieš 400 metų, tačiau dar ir šiandien jos yra viena didžiausių archeologijos mįslių. Stulbina sunkiai įsivaizduojama skulptūrų didybė, energija,
rimtis ir paslaptingumas.

IMG_2579 

Statulos skaptuotos iš Rano Raraku ugnikalnio minkštos uolienos, dauguma jų pavienės, kitos sustatytos grupėmis ant postamentų ir visos atsuktos veidais į salą, išskyrus vieną grupę iš septynių moajų, žiūrinčią į vandenyną.

IMG_2821 

Skulptūros skirtingo dydžio: nuo pusmetrio iki 22 metrų aukščio, dauguma jų išbarstytos ant ugnikalnio, iš kurio uolienos jos darytos, šlaitų.

IMG_2573


Kita salos paslaptis- požeminiai urvai, kuriuose galbūt gyveno ir slėpėsi čiabuviai.  Saloje siautė europiečių atvežti raupai, kai kuriose skulptūrose išskaptuotos duobutės, panašios į raupų paliktus randus.

IMG_2616

Gal urvuose buvo izoliuojami sergantieji šia užkrečiama liga? Požemiai labai gilūs.  Spėjama, kad požemiai galėjo jungti salą su žemynu. Apie tai rašė įžymusis povandeninio pasaulio tyrinėtojas Žanas Žakas Kusto. (Jacques-Yves Custeau) . T. Hejerdalo ekspedicijos nariams pavyko nusileisti į 100 metrų gylį, ten rado daugybę smulkių statulėlių, tarp jų ir gimdančios moters, kuri pagaminta iš rečiausio bazalto, randamo tik Afrikoje.

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Aku-Aku. Velykų salos paslaptis/ Hejerdalas T.

Aku-Aku. Velykų salos paslaptis/ Hejerdalas T.


Lietuvių k., Valstybinė grožinės literatūros leidykla, 1963 m., 444 p., nuotr., kieti virš.

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: