Karjeristai/ Grušas Juozas Padidinti

Karjeristai/ Juozas Grušas

Panaudotas

Lietuvių k., Valst. grožinės literatūros l-kla, 1957 m., 292 p., kieti virš.

Smulkiau

1 Vienetas

Už šią prekę premijos taškai neskiriami.


1,70 €

Apie prekę

J. Grušas buvo vienas žymiausių XX a. antrosios pusės Lietuvos rašytojų ir kultūros veikėjų. Geriausi jo prozos ir dramaturgijos kūriniai - lietuviškos literatūros klasika, žadinanti tautinę savimonę, skatinanti atgimimą, skleidžianti atjautą ir toleranciją. 
  Prieš pat karą J. Grušas išgarsėjo realistinės prozos kūriniais. Atkakliai tylėjęs stalinizmo metais gresiant represijoms, „atlydžio“ laikotarpiu, iškilo kaip dramaturgas, sukūręs savo veikalais moralinio teismo teatrą. Tradicinės moralinės normos, pasak rašytojo, buvo išardytos XX a. karų ir socialinių lūžių, ir šiuolaikinio dramaturgo uždavinys yra išanalizuoti besiformuojančią naują situaciją be pagražinimų ir didaktikos. 
  Tokie J. Grušo kūriniai kaip Pijus nebuvo protingas (1976), Cirkas (1976) lietuviškos dramos sanklodoje įtvirtino naują paradoksinių šuolių, aštrios deformacijos, filosofuojančių metaforų, asociatyvinių derinių, desperacinio šauksmo ir nustėrimo intonacijų poetiką. 
J. Grušo prozą stipriai paveikė modernios dramos stilistika, kuri buvo grindžiama klasikinio realizmo ištobulintais  psichologinio determinizmo principais: romanas Karjeristai (1935), novelių rinkinys Sunki ranka (1937). 
    J. Grušas pirmasis realizavo prozoje abstrakčių, befabulinių konstrukcijų meninius principus, paplitusius to meto tapyboje ir poezijoje.

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Karjeristai/ Juozas Grušas

Karjeristai/ Juozas Grušas

Lietuvių k., Valst. grožinės literatūros l-kla, 1957 m., 292 p., kieti virš.

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: