Lietuvių liaudies padavimai/ Kerbelytė B. Padidinti

Lietuvių liaudies padavimai/ Kerbelytė B.

Panaudotas

Lietuvių k., Vaga, 1970 m., 269 p., kieti virš.

Smulkiau

Šiuo metu prekės neturime

Už šią prekę premijos taškai neskiriami.


2,20 €

Apie prekę

Tautosakos tyrinėtoja Bronislava Kerbelytė 1958 m. baigė Maskvos M. Lomonosovo universiteto Filologijos fakultetą. 1958–2000 m. dirbo Lietuvių kalbos ir literatūros institute (nuo 1990 m. Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas). Nuo 1995 m. ėmė dėstyti Vytauto Didžiojo universitete.

   1965 m. Vilniaus universitete B. Kerbelytė apgynė disertaciją „Lietuvių liaudies padavimai“, o 1989 m. Maskvos Pasaulinės literatūros institute – filologijos mokslų daktaro, t.y. habilituoto daktaro (folkloristikos) disertaciją „Pasakų struktūrų ir semantikos istorinė raida“. Abiejų disertacijų pagrindu mokslininkė parengė ir išleido po monografiją analogiškais pavadinimais (1970 m. ir 1991 m.). Iš viso B. Kerbelytė yra publikavusi apie 150 straipsnių, parašiusi ar parengusi per 20 knygų: monografijų, mokslinių straipsnių rinkinių, tautosakos tekstų rinktinių, chrestomatijų, pasakojamosios tautosakos katalogų.

   Būtent pastarieji leidiniai atspindi svarbiausiojo B. Kerbelytės gyvenimo darbo – Lietuvių pasakojamosios tautosakos katalogo – rengimo rezultatus. Tyrinėtoja šio katalogo kartotekoje susistemino daugiau kaip 85 tūkstančius publikuotų bei rankraštynuose saugomų pasakų, sakmių, anekdotų variantų. Ieškodama objektyvesnių ir tikslesnių klasifikavimo kriterijų, mokslininkė sukūrė savitą struktūrinę-semantinę tekstų analizės ir aprašymo metodiką. Remiantis ja, visų pirma atsižvelgiama į kūrinių struktūrinius ypatumus bei giluminį semantinį tekstų turinį, o išoriniai panašumo požymiai laikomi antriniais.

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Lietuvių liaudies padavimai/ Kerbelytė B.

Lietuvių liaudies padavimai/ Kerbelytė B.

Lietuvių k., Vaga, 1970 m., 269 p., kieti virš.

24 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: