Biografijos/ Plutarchas Padidinti

Biografijos/ Plutarchas

Panaudotas

Lietuvių k., Baltos lankos, 1998 m., 159 p., mink. virš.

Smulkiau

Šiuo metu prekės neturime

Pirkdami šią prekę galite gauti iki 1 premijos tašką. Jūsų krepšelis bus 1 premijos tašką kurį(-uos) galite konvertuoti į nuolaidų kuponą už 0,10 €.


3,00 €

Apie prekę

Mestrijus Plutarchas (apie 46–120 m.) – graikų rašytojas, istorikas, biografas, eseistas ir filosofas iš Bojotijos Chaironėjos miesto.
Plutarchas nebuvo originaliu rašytoju – dugiausia rinko ir apdorojo kitų pateiktą medžiagą. Labiausiai išgarsėjo „Paralelinėmis biografijomis“.
Plutarcho gyvenimo aprašymai buvo labai mėgstami, darė įtaką tokių žanrų kaip biografinis romanas, biografinė apysaka raidai. Ir nors jo Biografijos kurį laiką buvo primirštos, susidomėjimas jomis atgyja XV a. pabaigoje, kai jos atvežamos į Italiją ir iš graikų kalbos išverčiamos į lotynų – to meto išsilavinusios Europos kalbą. 1517 m. Florencijoje greta lotyniško išspausdintas ir graikiškas jų variantas. Tuomet prasidėjo tikras susidomėjimo Plutarchu bumas – nuo XVI a. pr. iki XIX a. pr. jis buvo pats mėgstamiausias Antikos autorius. Juo ne tik žavėjosi, bet ir sekė, jo kūryba išversta į visas pagrindines Europos kalbas: 1509 m. italų, 1559 m. prancūzų, 1579 m. anglų, 1799–1806 m. vokiečių. Dalį Plutarcho Biogramų turime ir lietuvių kalba.

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Biografijos/ Plutarchas

Biografijos/ Plutarchas

Lietuvių k., Baltos lankos, 1998 m., 159 p., mink. virš.

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: