Negestis/ Mazalaitė Nelė Padidinti

Negestis/ Mazalaitė Nelė

Panaudotas

Lietuvių kalba,

Draugo spaustuvė, Chicago, 1955 m., 206 psl., mink. virš. 

Smulkiau

1 Vienetas

Už šią prekę premijos taškai neskiriami.


2,90 €

Apie prekę

Nelė Mazalaitė savo didelėj apysakoj (arba nedideliame romane) "Negestyje" vaizduoja, kaip per trejetą metų sudūžta Danguolės Gėlaitienės laimės iliuzijos, kurias ji mėgino paversti pastovia amerikietiška tikrove.

Danguolė yra žmona jauno Lietuvos karininko, kuris rusų komunistų buvo areštuotas 1941 metais, ištremtas į Sibirą, o ji pati, karo aplinkybių atskirta nuo savo mažametės dukrelės, likusios pas senutę motiną, atsiduria laisvuose Vakaruose — pradžioj Vokietijoj, paskui Jungtinėse Valstybėse.

Brooklyne Danguolė dirba saldainių fabrike ir drabužių siuvykloj, jausdamasi tremtine, kuri turi liudyti pasauliui komunistų barbarybes. Pradžioj ji gyvena, ištikimą vilčiai sugrįžti į savo tėvynę ir susitikti su mylimaisiais — su savo vyru Algirdu, su dukrele ir su motina. Tačiau vėliau Danguolė atsitiktinai susipažįsta su vienu Amerikos advokatu, Pilypu Cordingtonu, kuris ypatingai greitai susižavi tokiomis moterimis, kurios jam kuo nors atrodo egzatiškos. Danguolė Gėlaitienė jam pasirodo egzotiška dėl natūralaus paprastumo, principiškumo ir ištikimybės savo suardytai šeimai fr toli kenčiančiai pavergtai tėvynei. Danguolė vis labiau įsimyli, kol pagalau per teismą esti atskirta nuo savo tariamai mirusio vyro Algirdo ir civiliškai antru kartu susituokia su Pilypu. 

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Negestis/ Mazalaitė Nelė

Negestis/ Mazalaitė Nelė

Lietuvių kalba,

Draugo spaustuvė, Chicago, 1955 m., 206 psl., mink. virš. 

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: